Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show - miejsce pełne podróżniczych inspiracji

Morze czy góry? Polska czy zagranica? Ekscytująca przygoda czy spokojny relaks na plaży? Niezależnie od tego jak odpowiadasz na pytania o wymarzony urlop, na World Travel Show z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Festiwal Podróżników z udziałem Wojciecha Cejrowskiego, prezentacja oferty krajów i regionów z całego świata, Plebiscyt 7 Nowych Cudów Polski, Festiwal Kultur Azji, Salon Camper&Caravan promujący turystykę caravaningową oraz Warszawski Salon Jachtowy pełen pięknych łodzi - to i wiele więcej czeka na odwiedzających Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show, w dniach 20-22 października 2017, w warszawskim Nadarzynie. Krajem partnerskim targów jest Meksyk.

II edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show odbędzie się już w październiku, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Podobnie jak rok temu imprezę tworzyć będą trzy salony tematyczne: Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy, które wypełnią aż cztery hale targowe o powierzchni bliskiej 100 000 m2. Krajem partnerskim targów jest Meksyk, a partnerem merytorycznym miesięcznik National Geographic.

W 3 dni dookoła świata, czyli weekend w Salonie Turystyki Krajowej i Zagranicznej

Filip Fogg, bohater słynnej powieści podróżniczej Juliusza Verne'a na odbycie podróży dookoła świata  potrzebował 80 dni. Przedsmak tego wszystkiego, co zobaczył podczas swojej niezwykłej podróży, mogą podziwiać odwiedzający pierwszy z targowych salonów: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, którego misją jest prezentowanie potencjału całej branży turystycznej w bardzo atrakcyjny sposób.  Uroki krajów i regionów z całego świata prezentować będą ambasady, samorządy, izby i stowarzyszenia turystyczne, biura podróży, przewoźnicy, portale podróżnicze i wydawnictwa. Nie zabraknie prezentacji muzycznych, filmowych i kulinarnych. Kraj partnerski tegorocznych targów - Meksyk przygotuje specjalny pawilon narodowy, w którym pokaże wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania turystom. Meksyk razem z partnerami biznesowymi przygotuje szereg różnorodnych atrakcji, takich jak pokazy artystyczne oraz kulinarne, występy Mariachi, degustacje lokalnych specjałów kuchni narodowej, warsztaty  i  wiele innych. Rok temu krajem partnerskim targów były Seszele. Z tego odległego miejsca przyleciał także zespół muzyczny, który swą gorącą muzyką oraz żywiołowym tańcem wprowadził egzotyczną atmosferę. Z ogromnym sukcesem zadebiutowała także Argentyna. Dopisały również reprezentacje krajów i regionów bliższych nam geograficznie. Nie zabrakło niemieckiej Saksonii czy Brandenburgii, regionu Peszt z Węgier, Żupanii zagrzebskiej z Chorwacji, a także Czech czy Białorusi. Na stoiskach można było spróbować lokalnych potraw i specjałów, przygotowanych przez profesjonalistów. Największą popularnością cieszyła się kuchnia indonezyjska i wietnamska. Pokazy kulinarne przygotowały także ambasady Peru i Meksyku, a także gość specjalny Teo Vafidis, który zaprezentował kuchnię grecką. Na stoisku chińskim można było między innymi poznać podstawy kaligrafii i sztuki Państwa Środka, a Kazachstan pokazał odwiedzającym targi swoje nowoczesne oblicze. Integralną część targów stanowiła prezentacja obiektów noclegowych, z którymi związane są ciekawe legendy, historie, a przede wszystkim przyjazne duchy - „Wypoczynek w Obiektach Historycznych”.

Jedną z niezwykłych atrakcji tegorocznej edycji Salonu będzie Festiwal Podróżników, w ramach którego odbędą się spotkania z wieloma znanymi obieżyświatami. Poprzednio w Festiwalu uczestniczyło kilkunastu polskich globtroterów, w tym ci najbardziej znani m.in. Aleksander Doba, Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński, czy Nela Mała Reporterka. Swój udział w tegorocznej edycji potwierdził już Wojciech Cejrowski, który od ponad 30 lat podróżuje po wszystkich kontynentach, a relacje z jego podróży można śledzić zarówno w telewizji, radiu, jak i w internecie. Cejrowski jest również popularnym autorem książek. Kolejnym świetnym wydarzeniem będzie Festiwal Kultur Azji, udziałem w którym zainteresowanie wyraziły placówki dyplomatyczne wszystkich azjatyckich krajów, mających swoje przedstawicielstwa w Warszawie. Koncerty muzyczne, pokazy i degustacje potraw z regionu - to atrakcje Festiwalu. Podczas targów, podobnie jak w ubiegłym roku, rozstrzygnięty zostanie plebiscyt National Geographic "7 Nowych Cudów Polski". Imprezie towarzyszyć będzie też konkurs "Zostań Podróżnikiem National Geographic".

Z domem na czterech kółkach przez świat

W drugim targowym salonie - Camper&Caravan swoją ofertę zaprezentują sprzedawcy i producenci kamperów oraz domków mobilnych i holenderskich. Będzie to już trzecia edycja salonu, który z roku na rok przyciąga więcej wystawców i odwiedzających. w Edycji 2017 na potrzeby Salonu Camper&Caravan zarezerwowano aż dwie hale Ptak Warsaw Expo. Swój udział zapowiedzieli już tacy polscy i europejscy gracze, jak: 2nEverpol (Morello, Weinsberg, Hobby i Dethfless), Benimar Polska, Elcamp Globe Traveller (Adria, Hymer, Carado), CaraFun z Dethfless i pływający wattercamp RORO, Transa-M z Chausson, Camp&Trailer (Adria, LMC), MTM CAMPERY (PLA, Laika, Carado, Roller Team, Mobilvetta) i Balcamp.

Salon Camper&Caravan oprócz samych kamperów i przyczep campingowych, zaoferuje także domki mobilne i holenderskie. Ponadto, w nowej strefie - OUTDOOR zaprezentowane zostanie wyposażenie campingowe, sprzęt turystyczny i rekreacyjny, ubrania i akcesoria turystyczne. W salonie znajdziemy także ofertę najlepszych pól campingowych.

Przy takiej okazji nie mogło także zabraknąć zlotu caravaningowego, na którym spodziewanych jest nawet 600 załóg z całej Europy. Miejsca wystarczy dla wszystkich, bo teren Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo to w sumie 500 000 m2 powierzchni. Na uczestników zlotu, w Miasteczku Caravaningowym, czekać będą specjalne atrakcje. Przede wszystkim  biesiada na zakończenie sezonu letniego, koncert, animacje, gry i konkursy z naprawdę cennymi nagrodami, tak aby wszyscy goście zlotu wyjechali z niego zadowoleni. Organizatorzy przygotowali też dla nich propozycje fakultatywnych wycieczek do Warszawy i okolic.

Warszawski Salon Jachtowy – I można odpłynąć!

Niewiele osób wie, że Polska jest jednym ze światowych liderów w produkcji jachtów. Misją  trzeciego z salonów World Travel Show - Warszawskiego Salonu Jachtowego - jest promocja branży stoczniowej. Odwiedziny w Salonie będą świetną okazją do zapoznania się z tak szeroką ofertą jachtów i łodzi, a także sprzętu i akcesoriów. Ale to nie wszystko, bo nowością Salonu będzie także Strefa Nurkowania prezentująca cały sektor turystyki nurkowej (sprzęt, wyprawy nurkowe i szkoły nurkowania).

Wystawcami będą producenci i dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich, houseboatów, pontonów, sprzętu asekuracyjnego i ratowniczego, przyczep podłodziowych i lawet, a także odzieży żeglarskiej, elektroniki i nawigacji. Zaprezentują się również firmy oferujące czarter jachtów i łodzi, a także dostawcy usług ubezpieczenia i leasingu.

Premierowa edycja salonu zgromadziła 75 wystawców z Polski i z zagranicy, m.in. z Włoch. Podczas trzech dni targowych zaprezentowano wiele łodzi żaglowych, luksusowych łodzi motorowych, łodzi sportowych oraz housebotów. W salonie można było spotkać Mateusza Kusznierewicza, który chętnie odpowiadał na pytania fanów i rozdawał autografy.

II Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show 2017 odbędą się w Ptak Warsaw Expo, w dniach 20-22 października 2017. Niezmotoryzowanych do warszawskiego Nadarzyna zawiozą bezpłatne targowe autobusy z centrum stolicy.